A korabeli rajzaiból is sejteni, hogy jól értette a Vénusz fázisait, a Jupiter nagy holdjainak mozgását, és hogy a Szaturnusz gyűrűihez már kevés volt a műszere. A Vénusz fázisait megörökítő rajza sarkallt arra, hogy elkészítsem a saját sorozatom.
A kép egyes darabjai teljesen más felállásban készültek. A Scopium-kamerás képek Barlow-lencsével és videóból, a Canon-képek prímfókuszban fotóként készültek a SW MC 102/1300-as távcsővel, fotó- vagy motorizált állványról, a 2012-es tranzitkor pedig az egyedüli bevethető szerszámom még csak a FujiFilm HS20EXR volt.
Méréstechnikai szempontból úgy lett volna illendő, hogy ugyanazzal a felállással fotózzam végig a sorozatot – belátható, hogy erre nem volt lehetőség. A korongokat/sarlókat ezért a dátumnak megfelelő Stellarium-képek alapján méreteztem egymáshoz.
A címbeli hivatkozás pedig:





