A tegnapihoz képest két dolgot csináltam másképp. Először is csak az érdekes képterületeket mozaikoltam, a többit nem készítettem el nagy felbontásban. Másodszor pedig tanulmányt készítettem, az egyes technikák közül melyik adja a jobb képet.
Ezúttal a MC 102/1300-ast vetettem be EQ3-on, Canon 1100D-vel vagy Scopiummal, toldattal, barlow-val vagy anélkül. A légkör most is változó nyugodtságú volt – ez a foltos mozaikon szemet szúr -, azonban az átlátszóság nem változott. Külön érdekes, ahogyan a 2080, 2082 és 2085-ös foltcsoportok fejlődnek.
Ami a tanulmányt illeti, a következő technikákat használtam. Készült egyszeri fotó raw-ban, készült videó-stack a Canon natív .mov videójából (a .mov => .avi konverziót az ffmpeg és egy frontendje oldotta meg, .mov-ot a Registax nem fogad) és Scopium-mozaik az érdekesebb területekről. A Magic Lantern elvileg tudna raw videót rögzíteni, és ehhez C10-es, tehát gyors kártyám is volna, de a buherálástól ma eltekintettem. Nem készült ma felvétel a 150/750-essel, sem a Fujival.
A fennebbi, foltok fejlődését bemutató gif-hez hozzátartozna, hogy kompenzálom a gömbfelületet, az a kevéske tangens azért mégiscsak ott van a nap elfordulásában. Másfelől a két felvétel két igen különböző beállításból származik, két távcsővel, más fókusztávolságon… egyszóval nem annyira a tudományos hűség, mint a megmutatás volt a célom. Utóbbihoz pedig ez esetben elég volt kicsit egerésznem.





